#1
Türk ordusu neden güçlüdür? bu sorunun cevabını almak için değil hissetmek, anlamak için önce söze şöyle başlayalım

1966 da burnumuzun dibinde Kardak kayalıklarının yanında Türk ticaret gemisi karaya oturuyor ve Yunanlarlar oraya intikal ediyorlar. Kayalıklara yunan bayrağı dikip asker yerleştiriyorlar. Gövde gösterisi yapıyorlardı. Hani dibine gelip dibinden konuşur ya kavgadan önce birisi hani hadsiz
dir ya küstahdır ya tam olarak bunu yaptılar. Türk Cumhuriyeti buna cevap vermeliydi. Türk hükumeti toplanıp karar veriyor ve gereğini yapın diyor. Fakat yunanlılar, Askeri savaş gemileri hücum botlar yani kısaca bölgeyi abluka altına aldılar ve Türkiye'nin müdahalesi net bir savaş sebebi olacaktı. SAT komandolarına derhal talimat veriliyor ve hemen hızlıca bir plan yapıyorlar. Sonrasında bodrum Gümüşlük'e geçiyorlar. Botları hazırlamaya başlarken birTü de ne görüyorlar! Halk botu ellerinden almış ve şişiriyorlar. Buna benzer bir olay nerede yaşandı biliyor musunuz? Kıbrıs barış harekatında... Orada sağcısı solcusu dincisi laiki askerlik şubelerinin önündeydi tüm Türkiye.

kardak-kayaliklari-i-1421a9e044df7425c9c5.jpg
Kahraman SAT komandolarımız Ege'nin buz gibi suyunda gece vakti açıldılar. Bir grup insan, ufak bir fareyi bile ayırt edebilecek radarlara sahip olan bir savaş gemisini nasıl aşacaktı tam bir merak konusu. 12 tane kahraman hayalet gibi, savaş gemilerini o radarları aşarak Yunan bayrağını indirip şanlı Türk bayrağımızı diktiler. Fakat en üzücü olan ise Poyrazköy, Balyoz ve Ergenekon davaları yüzünden terörist gibi hapse atılmıştır suçsuz yere oradaki subaylardan bazıları. O sabah yunan helikopteri olayı anlamak için kalkıyor ve arıza yapıyor havada. O arada yavuz savaş gemimiz helikopterin yakınında şu çağrıyı yapıyor gemiye inmesini ve tamir ettikten sonra gitmeleri çağrısını yapıyor. Peki tam tersi olsaydı hangi devlet bunu yapardı. Sebebi işte bu ordu Türk ordusu Fatihin övdüğü ordu. Mustafa Kemal İzmir'e girdiğinde Valilik binasına kocaman bir Yunan bayrağı sermişler ve buyrun Paşam üstünden geçin dediklerinde hayır kaldırın demiştir. Ama onlar Türk bayrağının üzerinden geçti cevabına ise "Yapılan yanlışa yanlışla cevap vermek en büyük yanlıştır" cevabını vermiştir. Fatih İstanbul'a girdiğinde hangi Ortodoks dinini değiştirdi? kimin anasına bacısına tecavüz edildi? Biz saygımızı, vefamızı Ceddimizden aldığımız için Türk Ordusu güçlüdür.
 
Üst