Mehmet Akif Alakurt Reis Bedel


Mehmet Akif Alakurt Reis BedelMehmet Akif Alakurt Reis dizisi ile geliyor !Ünlü oyuncu verdiği aranın ardından setlere geri dönüyor ! Yapımcıların peşinden koştuğu Alakurt, atv’de yayınlanacak Reis adlı dizide başrol oynayacak. Most Production’ın imza atacağı dizi sıcak bir aile hikâyesini konu alıyor.

Yeni yayın dönemi için hazırlanan dizinin diğer oyuncu kadrosu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak

Reis Bedel Dizisi Kısaca (Senaryo) Özeti

Uzun süredir medyada tartışmalara konu alan Reis Bedel dizisinin daha çekilmeye başlanmadan büyük ilgi görmesi takdir edersiniz ki adına yakışır bir dizi olucağını gösteriyor..
Amatör tanıtım videosunda’da kısaca özeti anlatılmıştır.. ama amatör olması sizi yanıltmasın yakında çıkacak tiesarları herkezi tatmin edicek nitelikte..

Kısaca Reis Bedel Senayorsu..
Beş farklı insan ile başlayan bu dizi beş Reis olacağını herkes anlamıştır.
Beş farklı insan beş farklı yaşam tarzı ve farkı ırklardan gelmelerinin getirdiği farklılıklar.. Bu beş adamın kesişme noktası olan koğuş ve o koğuşta yaşanılacak hikayelerden çıkaracağımız sonuç ” ister kürt, , ister Türk, ister laz ol, ister roman..” hepimiz bu vatan çatısı altında eşitiz ve bölücülere karşı bir yürek olup atabiliyoruz.

REİS
Şileli balıkçı Rüstem’in tek oğlu olan Reis nişanlısı Yağmur ile birlikte üniversiteyi okuyup masum bir hayat sürmektedir. Babasının amansız hastalığı ile birlikte okul hayatı biten genç sevgilisinin uyuşturucu batağına batmasıyla hayatı zindana döner. Sevgilisini bu illetten kurtarmaya çalışırken katil olup cezaevine düşer.

EMİN REİS
Emin 15 yıllık mahkum hayatıyla cezaevinin en kıdemlisi, Van’ a mimar olarak gidip Zeynocan ile evlenmiş, birde çocuğu olmuştur. Fakat bir Kürt kızıyla ülkücü bir Türk’ün evliliği dağ eşkiyasının katliyamıyla sona erer. Oğlu ve karısı ölen emin dağa çıkıp eşkiyaların kellesini alır.

TEMEL REİS
Temel takasıyla balıçılık yapan iyi bir insandır, Karadenizin gülü kızının sümbülü.. Tek dileği helalınden kazandığı bir dilim ekmeği sapıkların kanı lekeledi.. Temel’ in tertemizin alın terine kan bulaştı. Kızına tecavüz edeleri vurdu, pişman olmadı yaptığıyl bizzat gurur duydu.

ŞİVAN AŞİRET REİSİ
Büyük bir aşiretin reisi ve ülkesini çok seven onurlu bir insan. PKK yandaşı başka bir aşiret reisinin tuzağına düşer. Şivan töre cinayetine engel olmak isterken katil ve kaçakçı damgası yer ve mapus damlarında alır soluğu.

ÇERİBAŞI ROMAN CEMAL
Elli çadırlık bir roman kabilesinin başı, herkes ona reis diyor.. Cemal ve karısı kalaycılık ve çiçek satarak geçinmektedirler. Ayrıca fal bakıp sahtekarlıkta yapıyorlar. İşi gücü düzenbazlık ama aptallığıda elden bırakmıyor. Mafyadan çaldığı paranın bedeli katil olarak geri dönüyor.
Ceza evinde bir araya gelen bu beş ayrı insan farklılıkların getirdiği düşmanlık ve büyük kavgalara sebep olacak.. sonra birbirlerinin hayatını kurtarıp can borçları kalacak..
Şivan’ ın kızını pkk dağa çıkarınca cezaevinden kaçma planları yapılıyor… ve amaçlarına ulaşılıyorlar. Fakat yanlarındaki mahkum sandıkları birde mit ajanı olacak kaçıylarıyla birlikte inanılmaz olaylar yaşanılacak. Mafyada’dan pkk ya müthiş bir serüven sizleri bekliyor.
Aşk ve ihtirasın yürekleri burkan acısıdan, vatan ve toprak sevgisine.. unutulmaya yüz tutmuş halkçılık kavramının ruhumuza kazınmasına kadar birçok duyguyu hissedeceğiz içimizin en derinliklerinde yaşayacağız..

Senarist: Soner GÜMECİ
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst