Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

Eylem

Yönetici

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler

Makyaja başlamadan önce aşağıdaki işlemleri sırasıyla yaptığınız takdirde makyajınız daha iyi durur ve cildinizin yıpranmasını en aza indirmiş olursunuz. Aynı zamanda kendinizi daha iyi hissetmenize ve özgüven kazanmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü cilt güzelliğinizi ve cilt sağlığınızı korumuş olacaksınız.

Makyaj yapmadan önce yapılması gereken işlemler SIRASIYLA aşağıdaki gibi olmalıdır.


Cilt Temizliği; makyaja başlamadan önce ilk yapmanız gereken işlemdir. Yüzünüzü cildinize uygun olan bir sabun ile iyice temizleyiniz.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler.jpeg

Cildinizi Nemlendirmek; kullandığınız nemlendirici kremini cildinize sürünüz. 5-0 dakika bekleyiniz. Bu işlem cildinize fondöten kullanıyorsanız makyaj bazı görevi üstlenecektir. Fondötenin zararlı etkilerini en aza indirmiş olursunuz.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler-.jpeg
Ağız Bakımı; güzel bir makyajda ruju ortaya çıkaracak önemli bir etken de dişlerdir. Güzel gülüşlerle ortaya çıkacak olan dişlerinizi fırçalayınız.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler-1.jpeg

Dudak Bakımı; dudağınıza süreceğiniz rujun daha etkili olabilmesi için dudakları nemlendirmek gerekir. Dudak için krem kullanınız ya da dudaklarınızı nemlendirmek ve dudaklarınızı dolgun göstermek istiyorsanız uygulama içinde dudak dolgunlaştıran kolay bir maske seçerek zamanı etkin hale getirebilirsiniz. Bu şekilde yapılan işlem dudaklarda rujun daha uzun süre kalmasını sağlar ve ruj daha güzel görünür.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler-2.jpeg
Göz Kapakları; makyaj yaparken gözlerinizin üzerine sürdüğünüz farların kalıcılığını artırmak için far bazı uygulamanız gerekir. Bu sayede tüm gün ya da gece göz makyajınızı kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler-3.jpeg

Yüzdeki Lekeler; yaptığınız makyajın güzel olması için yüzde bulunan çil ve lekeleri kapatmak gerekir. Renk farklılıklarını ortadan kaldıran en iyi ürünler kapatıcılardır. Kapatıcılar ile cildinizde bulunan lekeleri, göz altında bulunan morlukları ve kızarıklıkları gizleyebilirsiniz. Cilt rengine uygun olan bir kapatıcı yardımıyla renk farklılıklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu uygulamayı fondötenden öncede yapılabilirsiniz, fondötenden sonrada yapılabilirsiniz. Kişinin tercihine kalmış bir yöntemdir.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler-4.jpeg

Makyaj Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler:


1-Öncelikle makyaja başlamadan önce yapılan hazırlıklar aceleye getirilmemelidir. Makyajınızı ne kadar çok önemserseniz cildinizi de önemsemiş olursunuz ve makyajınızın mükemmel olmasını sağlarsınız.
2- Kozmetik ürünleri kullanırken ellerinizi daima temiz tutunuz. Çünkü makyaj ürünlerinizi bir defaya mahsus olarak kullanmıyorsunuz. Daimi olarak kullandığınız için bakteri, virüs gibi zararlı mikroorganizmaların çoğalmasına sebebiyet verirsiniz.
3- Makyaj yaparken yardımcı ürünler olarak fırça ya da spatula kullanınız.
4-Makyaj yapmadan önce cildi nemlendirmezseniz sivilceler ve erken yaşta ciltte kırışıklık, sarkmalar meydana gelir.
5-Kullandığınız nemlendiricinin yağlı ve kaliteli olmasına özen gösteriniz.
6-Güneşli bir günde makyaj yapıyorsanız ve güneşin zararlı etkilerinden cildinizi korumak istiyorsanız nemlendirici yerine güneş kremi kullanabilirsiniz.

Makyaj Yapmadan Önce Yapılması Gerekenler-5.jpeg
Makyaj yapmak; her zaman ağır, bol fondötenli ve renklerin ahengini kaybettiği uygulamalar olmamalıdır. Hemen hemen her kadın, günlük hayatta (özelliklede çalışan bir bayansa) makyaj yapmadan ortamlara girmiyordur. Ancak şunu unutmamak gerekir; cildinize uygulanan ve kimyasal bir çok çeşit barındıran bu ürünleri kullanırken daha dikkatli davranmanız gerekir. Bugün makyajla güzel görünebilirsiniz, ancak yaş ilerledikçe ve kimyasal ürünlerle cildi sürekli temas haline sokarsanız bugünkü güzelleğinizden eser kalmayacaktır. Bu sebeple güzelliğimizi korumak adına ağır makyajdan ve bol fondötenli makyajdan mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışınız. Bunun yerine fondötenden çok daha hafif ve besleyici olan BB ya da CC kremleri kullanmanızı tavsiye ederiz.Doğal güzelliğiniz kadar GÜZELLİK kimsede yoktur! BUNU SAKIN UNUTMAYIN...
 
Son düzenleme:
Üst