klasik gitar notaları

gitarda 6 tel var ve bir çok da perde! notalar da 4. perde yok. 4. perde arpej çalışmalarında kullanılan bir perdedir

Notalar (İnce)
Mi - 1. telin boş çalınması
Fa - 1. telin 1. perdesi
Sol - 1. telin 3. perdesi
Si - 2. telin boş çalınması
Do - 2. telin 1. perdesi
Re - 2. telin 3. perdesi
Sol - 3. telin boş çalınması
La - 3. telin 2. perdesi

Notalar (Kalın)
Re - 4. telin boş çalınması
Mi - 4. telin 2. perdesi
Fa - 4. telin 3. perdesi
La - 5. telin boş çalınması
Si - 5. telin 2. perdesi
Do - 5. telin 3. perdesi
Mi - 6. telin boş çalınması
Fa - 6. telin 1. perdesi
Sol - 6. telin 3. perdesi

klasik gitar notaları

Valla oğlum aldırdı gitarı öğretmeni gidince yarım kaldı çocukta heves de kalmadı. Süs güzeli gibi duruyo evde. Bu sayfayı açıp ben öğrenecem artık.

valla bende 15 yaşındayım 3 yıl önce gitar aldırdım sonradan zevki çıkmadı bırktm boş boş duruyordu tekrar heveslendim bu gün tekrar kursa başladım kararlıyım bu sefer öğrencem

klasik gitar notaları

Paylaşım için sağol... Gitar çalabilmek için önce gerçekten çalmak istiyomusun onu bılmen gerekıyor...Şu anda bende gitar çalıyorum...İ. Ü. Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Gitar Sanat Dalı Bölümü Hazırlık Sınıfındayım...Gitar öğrenmek ve konservatuvar okumak isteyenler öğrenmek istediklerini bana sorabilir...Bu arada gitar çalmayı inş. öğrenirsiniz. =)

klasik gitar notaları

mrb ben burda yeniyim gitar aldım bana yardımcı olurmusunuz kursa gidemiyorum gidecek durumum yok yardımcı olursanız çok sevinirim,..........:oops:

klasik gitar notaları

bende 16 yaşındayım ve gitarı 5 senedir calıyorum cok güzel bişey şu anda konserlere cıkıyorum...

klasik gitar notaları

beni al kavak yelleri
mi fa sol fa mi fa re
re mi fa mi re mi do
do re mi re do rela re do do si la si do
mi fa sol fa mi fa re
re mi fa mi re mi do
do re mi re do re la re do do si lo si do
do si do si do si do si do re do si do sol
do si do si do si do si do re do si do sol

doğruluğundan emin değilim az önce gördüm paylaşayım dedim yani ben de size soruyorum doğru mu bu notolar

klasik gitar notaları

Beni Al - Kavak Yelleri

do-si-do/si-do-si-do/si-do-re-do-si-do-sol

do-si-do/si-do-si-do/si-do-re-do-si-do

Mi-fa-sol-fa-mi-fa-re

Re-mi-fa-mi-re-mi-do

Do-re-mi-re-do-re-la

La-do-si-la-si-do

Birde bunu dener misin?

Arkadaşlar gitar gerçekten bir tutku.Bakın bir kaç şarkı nı-otası yazayım:
Kardelen ayşe:
do fa fa mi re do fa fa mi re sol fa mi re mi do re re re re ( 4 kez tekrarlanır)
Bak postacı geliyor:
sol fa sol la sol fa mi re fa mi re mi mi sol fa sol la sol fa mi re fa mi re do do (2 kez tekrarlanır.)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ben şu an 15 yaşındayım daha 4 hafta oldu gitarı alalı ama şuan yapamadığım tek nota f notası çokçabuk öğrendim çünkü 12 yaşımdan beri onur koç hayranıyım hep gitarı nasıl çaldığına baktım bu yüzden kolay oldu öğrenmem ve hala hevesim var sesimde güzel :D

gitar öğrenmeye yeni başladım size Romans ın notalarını vereyim bunla başlayın.. :) :D
mi-mi-mi-mi-re-do-do-si-la-la-do-mi
la-la-la-la-sol-fa-fa-mi-re-re-mi-fa-mi-fa-mi-sol diyez -fa-mi
BAŞARILAR EMİN OLUN ÇOK ZOR DEĞİL..