Kıyafette renk seçiminin önemi


Bir yıldız gibi parlamak istiyorsanız öncelikle size yakışan rengi bulmalısınız.

  • Açık ten ve kızıl saça sahipseniz yeşilin açık tonları, mercan ve gri-mavi, saman sarısı, kavuniçi, kayısı rengi sizin renkleriniz.
  • Saç renginiz koyu kumral veya daha açık bir tondaysa, teniniz açık renk ve gözleriniz maviyse fuşya, pembe, mavinin her tonu, gri ve beyaz renkler sizi yakışacak renklerdir.
  • Saç renginiz koyu kahve ve ten renginiz koyu ise ve koyu renk gözlü iseniz portakal ve turuncu tonları, altın rengi ve sarı rengi daha çok yakışır. Renkli gözlü, açık tenli ve koyu kahve saçlıların ideal renkleri ise koyu menekşe, mavi, leylak tonları olabilir.
  • Mavi, mor, yeşil gibi soğuk renkler daha zayıf gösteren renklerdir. Ayrıca siyah, kahverengi, lacivert tonları da hem zayıf hem de genç gösterir.
  • Kıyafet seçerken renk seçiminde bize yol gösterecek en etkili yer ten rengimiz. Pembe bir ten rengine sahipseniz kırmızı, turuncu gibi sıcak tonlardan uzak kalmakta fayda var. Açık renk bir tene sahipseniz beyaz renkleri tercih etmeyin. Siyah, pembe ve kırmızı tonları, turkuaz açık renk tenli kadınlara daha çok yakışacak renkler arasında.
  • Sarı saçlara sahipseniz yeşil, siyah, kırmızı ve maviyi kıyafetlerinizde kullanabilirsiniz. Saçlarınız sarı ve buğday tenli iseniz açık mavi ve pembe kıyafetler ve aksesuarlar size yakışır.
  • Saçlarınız kahverengi, koyu kumral ya da koyu kestane tonlarındaysa fildişi, beyaz, krem, karamel, çimen yeşili, açık kahve tonlar, turkuaz, petrol mavisi, haki, bakır, bronz, somon, mercan, bakır, hardal, menekşe, açık ve koyu şeftali rengi, güneş sarısı kullanabileceğiniz renkler arasında.
  • Saç renginiz siyah, ten renginiz buğday ya da esmer tonlarındaysa ve göz renginiz koyu renk ise beyaz, kırmızı, mercan renkleri sizin için ideal renkler. Saç renginiz siyah, göz renginiz açık, ten renginiz buğday ise bu durumda kan kırmızısı tonu, yaprak yeşili tonu daha uygun. Ten rengi çok koyu olan esmerlerde zeytin yeşili, mor ve kızıl muhteşem bir hava yaratabilir.
  • Zarif renkler her zaman revaçta olan renkler. Sade ve mütevazi renkler daha zarif gösterir ayrıca gardırobunuz için yatırım yapabileceğiniz ideal renklerdir. Gri, siyah ve kirli beyaz için vazgeçilmez renkler diyebiliriz. Siyah her zaman asilliğini koruyan ve özellikle profesyonel yaşamda toplantı ya da sunumlarda imajınızı olumlu etkileyecek bir renk.
 
Üst