''Hayat sürprizlerle dolu''

#1

Galatasaraylı milli futbolcu Hakan Şükür, sözleşmesinin artık sona erdiğini ve bundan sonra yönetimin vereceği kararın önemli olduğunu söyledi.

Hakan Şükür, Galatasaray TV'de yayınlanan ''Aslanlar konuşuyor'' programında soruları yanıtladı.

37 yaşında olmasına karşın yurtiçi ve yurtdışından büyük rakamlar önerildiğini, ancak parayı hiçbir zaman düşünmediğini ve ailesini ön planda tuttuğunu ifade eden Şükür, ''1 Haziran'a kadar Galatasaray'ın futbolcusuyum ve 1 Haziran'da boşta kalacağım. Tabii bu da benim için üzücü bir durum olacak. Herşeye hazırlıklı olmamız lazım. Adnan Polat, benimle ilgili bir soruya, ''Hayat sürprizlerle dolu'' diye yanıt verdi.

Şimdi ben de aynı şeyi söylüyorum, hayat gerçekten sürprizlerle dolu. Mantıklı ve düşünerek hareket etmek zorundayım. Elbette üzülebilirim bunun sonucunda. Artık sözleşmem bitti ve yönetimin vereceği karar önemli'' dedi.

Futbol oynamayı bıraktıktan sonra da futbolun içinde olmayı istediğini, bunun teknik adamlık veya menajerlik olabileceği gibi federasyonda bir görev de olabileceğini anlatan Şükür, yorumcu olması konusunda çok önemli öneriler aldığını, ancak bu işin kendisine çok zor ve uzak göründüğünü anlattı.

MİLLİ TAKIMA ALINMAMASI

Şükür, Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek (A) Milli Futbol Takımı'nda yer almamasıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken, milli takım için İtalyan bir kondisyonerle çalışmaya başladığını ve kadroda yer alacağını tahmin ederek planlar yaptığını belirterek, ''Orada olmayı çok isterdim. Ama Fatih Terim'e bir kırgınlığım olması mümkün değil. Futbol hayatımın başından sonuna kadar beraber çalıştığımız bir isme karşı böyle bir kırgınlığa girmem söz konusu olamaz'' dedi.

13. Avrupa Şampiyonası için çok iyi hazırlandığını, kadroya giremediği için de çok üzüldüğünü dile getiren Hakan, ''Bu, Fatih Terim'in takdiridir. Kadroya aldığı oyuncular da çok önemli oyuncular ve iyi bir hazırlık dönemi geçiriyorlar. Bir kırgınlığım yok, sadece üzüldüm. Zaten üzülmesem, Fatih hoca üzülürdü. Nihayetinde, ikimiz de birbirimizin kariyerinde etkili oldur bir şekilde. Bundan dolayı kırgınlığım asla olamaz'' diye görüş bildirdi.TARAFTARLARA MESAJ

Şükür, kendisi için ''Kal bu sene, yaşanacak çok şey var bu sene'' diye şarkılar söyleyen Galatasaray taraftarlarına teşekkür ederken, ''Kalacağız elbette. Kalbim her zaman Galatasaray'da olacak, ancak yaşanan son olaylar ve gönderilecekler listesinde adımın bulunması beni çok üzdü. Kafamda taşıdığım bazı endişelerin gerçek olduğunu gösterdi bana'' dedi.

Bunca yıl, hakkında bu denli eleştiriyi okuyup, bu denli ağır şeyleri duymalarına karşın taraftarların kendisine duydukları sevginin inanılmaz olduğunu belirten Şükür, ''Hepsine teşekkür ediyorum. Bundan sonra diğer arkadaşlarımıza da aynı şekilde destek olmaları lazım. Bu destekler uzun vadede genç arkadaşlarımıza çok şey kazandırır. Bunun en güzel örneği benim. Onların sevgisi, gerçekten beni ayakta tutan en büyük güçtü'' diye konuştu.

Bu arada, sezon sonuna doğru görevi bırakan teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın, çok saygı duyduğu bir isim olduğunu anlatan Hakan, ''Yaşadığımız kadro dışı kalma olayına rağmen benimle ilgili hem çalışma ahlakım, hem de formayı hakederek aldığımı belirtmesi, beni gerçekten çok mutlu etti. Son açıklamasıyla da kasım ayındaki gönderilecekler listesinde adımın yazılı olduğunu öğrenmem ise açıkçası beni kırdı. Bunu biraz hissetmiştim ve buna rağmen, bu şampiyonlukta pay sahibi olmam, benim bu kulübü ne kadar çok sevdiğimin göstergesidir'' dedi.

Şükür, Feldkamp'a sezon boyunca hiçbir zaman sırt çevirmediği için kendisiyle gurur duyduğunu da sözlerine ekledi.
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
#2

Yaw Hakan Şükür artık görevini yapmıştır.. Jübile zamanı bence yada yurt dışında 2 sene daha oynayıp para kazanabilir......
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst