Futbol Oyun Kuralları Kısaca


Futbol Oyun Kuralları Nelerdir KısacaFutbol herkesin rahatlıkla anlayabileceği basit kurallara sahip bir oyundur.

Futbol'un temel kuralı kaleciler dahil her takım on bir sporcudan oluşur ve kaleciler dışındaki oyuncuların elleri hariç, belirlenmiş kurallar dahilinde vücudunun herhangi bir yerini kullanarak, rakip kaleye gol atabilmektir. En fazla gol atan galip sayılmaktadır.

Futbol oyunu, biri kaleci olmak üzere en az 7, en fazla 11 kişiden oluşan iki takım arasında oynanmaktadır.Her bir takım 3 ila 7 yedek oyuncuya sahip olmak zorudadır.Futbol Oyunu sırasında her takım en fazla 3 oyuncu değişikliği yapabilir. Her maç, oyunun kurallarıni uygulamaya tam yetkili olarak atanmış bir orta hakem ve iki yardımcı yan hakem tarafından yönetilmektedir.

Futbol 45’er dakikalık iki devreden ve iki devre arasında 15 dakikalık bir moladan oluşmaktadır. Maç sırasında, oyuncu değişikliği, sakatlanmalar gibi nedenlerden oluşan duraklamalarda kaybedilen zaman baş hakem tarafından maç sonunda süreye eklenmektedir.

Futbol maçı başlamadan önce oyuncular, kendi yarı alanlarında yer alırlar. Hakem tarafından para atışı yapılır. Kazanan takım hücum edeceği kaleyi seçer, diğer takım ilk top hakkını kazanır.
 
Ç

çok güzel


güzel olmuş teşekkürr
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
B

Buse 1452


Futbol bence zevksiz bir buçuk saat topun başında koşuyorsun bol bol terliyorsun
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
C

ceydanur


bencede çooooookkkkk saçma.ama erkekler işte zevk alıyoolar
 
C

corci26


tüm dünya futbola hayran saçmamış kak şurdan
 
Moderatörün son düzenlenenleri:
Üst