Dilimize Sahip Çıkalım


Osman Bey, sabah saat 7.00'de Casio masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı. Puffy yorganını kaldırdı. Hugo Boss pijamalarını çıkarıp Adidas terliklerini giydi. WC 'ye uğradıktan sonra banyoya geçti.

Clear şampuan ve Protex sabunuyla duşunu aldı. Colgate ile dişlerini fırçaladı. Rowenta ile saçlarını kuruttu. Bill's gömleğini ve Pierre Cardin takımını giydi.

Lipton çayını içti. Sony televizyonda medya özetlerini ve flash haberleri izledi. Citizen kol saatine baktı. Aile fertlerine ' Çav ' deyip Hyundai otomobiline bindi.Blaupunkt radyosunu açarak, Rock müziği buldu. Ağzına bir Polo şeker attı. Şehrin göbeğindeki Mega Center 'daki ofisine varınca, Fujitsu - Siemens bilgisayarını çalıştırdı. Microsoft Excel'e girdi.

Ofisboy'dan Nescafe 'sini istedi. Saat 10.00'a doğru açlığını yatıştırmak için Grissini yedi.

Öğlen Wimpy's Fast Food kafeteryaya gitti. Ayaküstü, Coca Cola ve hamburgeri mideye indirdi.

Camel sigarasını yakıp, Star gazetesini karıştırdı. Akşam üzeri iş çıkışı Image Bar 'a uğrayıp JB 'sini yudumladı. Sonra köşedeki Shopping Center'a uğradı... Eşinin sipariş ettiği Persil Supra deterjan, Ace çamaşır suyu, Palmolive şampuan, Gala tuvalet kağıdı, Sprite gazoz ve Johnson kolonyayı alarak kasaya yanaştı. Bonus kartıyla faturayı ödedi.Hafta sonu eşi Münevver'le Galleria ' ya giden Osman Bey, Showroom 'ları dolaşıp Kinetix ayakkabı, Lee Cooper Blue Jean satın aldı.

Akşam evde bir gazetenin verdiği TV Guide 'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında zapping yaparak, First Class , Top Secret , Paparazzi gibi programlar izledi.

Aynı anda Outdoor dergisini karıştırdı. Saat 22.00'ye doğru Show 'da Türk dili üzerine panel başladı. Uykusu gelen Osman Bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken, kendini mutlu hissetti.

" NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! " DİYE GERİNDİ VE UYUDU.

HALA DA UYUYOR. NE ZAMAN UYANACAĞI DA BELLİ DEĞİL !
 
Son düzenleme:

türkçemize sahip çıkmak her türk vatandaşının görevidir bu anlamlı paylaşımın için teşekkürler by-tual
(forum niklerimizi neden yabancı kelimelerden seçeriz bunuda hiç anlamam)
 

çok güzeldi BY_TUAL paylaşım için tşk ler
bizi birbirimize bağlayan en güçlü bağımız türkçemiz.dilimize karşı daha duyarlı olmalıyız.
 

Ben hep türkçemizi düzgün kullanma taraftarıyımdır ve türkçe konuşurken araya yabancı kelime sıkıştıranlardanda nefret ediyorum lütfen demek varken please ne oluyor değilmi ama

Emeğine sağlık Tual
 

HALA DA UYUYOR. NE ZAMAN UYANACAĞI DA BELLİ DEĞİL !

Yaaa hangimiz yapmıyoruz ki bunu.:( Söze geldimi hepimiz ahkam kesiyoruz icraata gelince hiçbir şeyden ödün vermiyoruz.:(

Deniz abla nickimin yabancı kelime olmasının nedeni adımın türkçe karşılığının daha önce bu forumda alınmış olmasıydı.:( Gördüğünüz gibi hemen de bahane buluveriyoruz.


Tual hepimizin pay çıkartması gerekne bir paylaşımdı. Teşekkür ederim
 
Üst