Güncel Deliler Fatih'in Fermanı Filmin Özeti, ve Almanya'dan Gelen Skandal Haber

#1
Deliler Fatih'in Fermanı Filmin Özeti, ve Almanya'dan Gelen Skandal Haber.jpg

Deliler Fatih'in Fermanı Filmin Özeti, ve Almanya'dan Gelen Skandal Haber

Deliler Fatih'in Fermanı Filmin 23 Kasım'da Sinemalarda

Osmanlıların aslanları masumların umudu olmak için geliyor

Osmanlı ordusunda en cesur olanlarının hayatını anlatan Deliler Fatih'in Ferman'ı filmin, Fatih Sultan Mehmet’in gönderdiği Osmanlı elçisi Romanya Prensi Vlad tarafından infaz edilmiştir. Yaşanan olay karşısında Fatih Sultan Mehmet, Vlad’ı öldürmesi için Baba Sultan’a ferman verir. Baba Sultan görev için Gökkurt, Çebi, Suskun, Adsız, Mübariz, Kongar ve As¸gar’dan oluşan Deliler Birliği’ni Kuman’la birlikte Edirne’den Targoviçte’ye gönderir. Deliler, Alaca köyü yakınlarından geçerken Vlad’ın çetesinin köye saldırdığını öğrenir. Deliler’in amacı önce köyü kurtarıp ardından Vlad’ı infaz etmektir

Deliler Fatih'in Fermanı Filmin Özeti, ve Almanya'dan Gelen Skandal Haber.jpg


Almanya'dan skandal karar alındı

Vizyon hayatına dün başlayan muhteşem yapıtlardan biri olan Deliler Fatih'in Fermanı filmi geçtiğimiz günlerde Türk sinemasında bir ilk gerçekleştirilerek pahalı bütçe ile galası gerçekleşti.

Filmin Başrollerini Erkan Petekkaya Yetkin Dikinciler, Cem Uçan ve Nur Fettahoğlu'nun paylaştığı filimde Almanya'dan rezil bir sınırlama geldi. rol aldığı filme Almanya’da 18 yaş sınırlandırılması getirildi. Alman sansür kurulu FSK (Freiwillige Selbstkontrolle der Filmwirtschaft) yaptığı inceleme sonucu “Deliler Fatih’in Fermanı”nın “aşırı Türk milliyetçiliği” içerdiği ve gençler için uygun olmadığı iddiasıyla 18 yaş sınırı koyup, filmin sadece geceyarısı tek seans gösterilebileceğine kararını aldı. Filmin yapımcılığını yapan Angel Film konu ile ilgili sert bir açıklama yaptı.

"Bu yanlı bir karardır. Alman hükümetinin Osmanlı İmparatorluğu döneminde yaşanan gerçek olaylara dayanan filmi Almanya’da yaşayan soydaşlarımızın izlemesini zorlaştırmaya yönelik bu kararını şiddetle kınıyoruz. Hakkımızı aramak için hukuki işlemleri başlatıyoruz."dedi

Oyunculardan Erkan Petekkaya ise "Haksızlık... Gerekli hukuki çalışmaları yapım şirketimiz yapıyor. Gurbetçilerimiz merak etmesin, hep beraber izleyeceğiz" şeklinde tepkisini ortaya koydu.

Cem Uçan, "Dracula Untold filmindeki Fatih Sultan Mehmet'e yapılan hakaretlere sessiz kalan Almanya’nın, bize salon vermemesi şaşırttı mı? Tabii ki hayır" sözleri ile Almanya'nın Osmanlı düşmanlığını dile getirdi.
 
Son düzenleme:
Üst