30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları ( M.Kemal Atatürk) sözleri

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

M.Kemal Atatürk sözleri

30 Ağustos Zafer Bayramı 1922 tarihinde Dumlupınar'da önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlık yaptığı ve zaferle biten Büyük Taarruz bu zaferi hatırlamak için Türkiye ve kardeş Ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her sene 30 Ağustos günü kutlanan resmi, ulusal bir bayram olan, 30 Ağustos Zafer Bayramı

* Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. ( M.Kemal Atatürk)

* Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır. (M.Kemal Atatürk)

*Türk Neferi kaçmaz, kaçmak nedir bilmez. Eğer Türk Neferinin kaçtığını görmüşseniz, derhal kabul etmelidir ki onun başında bulunan en büyük kumandan kaçmıştır. (M.Kemal Atatürk)

*Hakiki zafer, muharebe meydanlarından muvaffak olmak değil, asıl zaferdeki muvaffakiyetlerin menabilni kuvvetlendirmek, milleti yükseltmektir.

*Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz. 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.

*Zaferimizin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, halkımızın bu büyük bayramını yürekten kutluyorum.

*Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. (M.Kemal Atatürk)

*Harp zaruri ve hayati olmalıdır. Hayatı millet tehlikeye maruz kalmayınca harp bir cinayettir. (M.Kemal Atatürk)

*Milletimiz davranışlarında ve gayretlerinde sarsılmaz bir bütünlük gösterdiği için başarılı olmuştur. (M.Kemal Atatürk)

*Memleketimizi esir etmek isteyen düşmanları behemehal mağlûp edeceğimize dair olan emniyet ve itimadım bir dakika olsun sarsılmamıştır. (M.Kemal Atatürk)

Moderatörün son düzenlenenleri: