Ödev 15 Temmuz ile ilgili makale

Züleyha

Yönetici

15 Temmuz ile ilgili makaleler

Millet olarak tarihi bir dönemden geçiyoruz.15 Temmuz gecesi yaşanan darbe kalkışmasının ardından, ellerimizde Türk bayrakları ile sokaklara koşup meydanları doldurarak irademize sahip çıktık. Darbeye kalkışan FETÖ/PDY’ye karşı halkımızın verdiği tepki, şanlı tarihimize yeni kahramanlıklar eklerken, demokrasi tarihini yeniden şekillendirecek ve dünyaya örnek olacak bir destan yazıldı.
15 Temmuz gecesi demokrasiye, devlete, devlet güçlerine ve yürüyen sisteme karşı illegal bir kalkışma yaşandı. Milletin paralarıyla alınmış silahlarla devlet ele geçirmeye çalışıldı ancak, güvenlik güçlerimize, vatanını seven, milletin birliği ve beraberliği ne sevdalı, inançlı yürekleri sayesinde, kalkışma bertaraf edildi.15 Temmuz sonrasında görüldü ki milletimiz, tek devlet, tek vatan, tek bayrak, tek millet kavramları etrafında nasıl bir bütün olunacağını Bir kez daha göstermiştir. Ortak değerlerimizin korunması noktasında ki fikir ayrılıkları bir kenara bırakılmış, ülkenin bölünmez bütünlüğü noktasında tek yürek olunmuştur. Bu olaylar neticesinde inanıyorum ki, Türk milleti olarak içimize çöreklenmiş şer odaklarından, terör örgütlerinden kurtulup yeni türkiye’yi inşa sürecinde güçlü bir demokrasi ile yolumuza devam edeceğiz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

15 Temmuz ile ilgili makaleler

Şanlı tarihimiz bu zaferlerin nasıl kazanıldığına dair destanlarını örtülü. Aynı inancı 15 Temmuz 2016 tarihinde gösterek birlik ve beraberliğimize kastedenlere karşı birlikte ve uyanık duruşumuzla bir kez daha gösterdik. Milletçe vatanımıza sahip çıkıyoruz çünkü İstiklal şairimizin de dediği gibi “sahipsiz olan memleketin batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır.” Bu vesileyle, milli iradeye sahip çıkmak ilk andan itibaren sokaklara çıkan, meydanları doldurup darbe yapmaya kalkışanlara karşı vücudunu siper eden tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

15 Temmuz ile ilgili makaleler

Devletin araçlarını, silahlarını gasp ederek, millete karşı bir kalkışma hareketi başlatan, yıllarca Türk ordusu içinde yuvalanmış, yurtdışı merkezi FETÖ terörist örgütüne karşı, tek yürek olan Türk milleti dünyaya örnek olacak şekilde demokrasisine ve huzuruna sahip çıktı. Girişimin ardından başlatılan demokrasi yürüyüşü ile sabaha kadar süren demokrasi nöbetleri sivil toplum örgütleri, işadamları, siyasetçiler ve çok sayıda vatandaşın coşkunu katılımı ile gerçekleşti. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar meydanlarda düzenlenen etkinliklere katılan, meydanların gerçek sahibi olduğunu kanıtlayan aziz halkımız takdire şayan. Yüce Allah onladan razı olsun. Bu uğurda calarını seve seve feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, hainleri de lanetliyoruz.
 
Üst